Nákupní centrum Europark můžete navštívit autem i autobusem

Parkování

Europark nabízí svým zákazníkům více než 2100 parkovacích míst. Podzemní garáže mají kapacitu 700 krytých míst. Najdete tu také speciální parkovací místa vyhrazená pro zákazníky s dětmi. Samozřejmostí jsou místa vyhrazená pro zákazníky se zdravotním postižením a bezbariérový přístup z garáží do nákupního centra.
V podzemních garážích je umístěn také kompresor k bezplatnému využití a nabíjecí stanice PRE pro elektromobily a elektrokola. Přímo v garážích sídlí také automyčka.

Autobusem

Do Nákupního centra Europark jezdí linky 163, 263 a 296. Nákupní centrum Europark je tak snadno dostupné ze stanic metra „A“ Depo Hostivař a metra „C“ Háje.
Nákupní centrum Europark zajišťuje i mimopražskou dopravu, která je bezplatná. Autobusy do Nákupního centra Europark jezdí každou 2., 3., 4. sobotu v měsíci ze Zbraslavic, Zruče nad Sázavou, Žleb a zpět.

Nákupní centrum Europark vám slouží už 14 let

Společnost Europark Shopping Center, s. r. o. je vlastníkem, investorem, developerem, pronajímatelem a současně centrálním manažerem Obchodního centra Europark. Bylo otevřeno v roce 2002 a v roce 2008 se rozšířilo o novou vnitřní galerii s 23 obchody. Europark v současné době nabízí svým zákazníkům 74 obchodů, kaváren a restaurací, provozoven služeb včetně bankovních, poštovních a směnárenských, to vše pod jednou střechou ve dvou podlažích na celkové ploše 45 000 m².
Zákazníci zde najdou celou řadu maloobchodních řetězců s různým zaměřením. V 1. patře je velká sportovní prodejna rakouské skupiny Hervis a panoramatická samoobslužná restaurace. V přízemí sídlí hypermarket Albert.
Součásti areálu Europarku, jsou prodejny s vlastním vchodem - Hobby centrum OBI a ASKO Nábytek.
Hobby centrum OBI, které ve Štěrboholech stálo už od roku 1995, zahájilo svůj současný provoz v roce 2001.
Prodejna ASKO Nábytek, která stojí naproti obchodnímu centru Europark, přes venkovní parkoviště, se otevřela v dubnu roku 2008 a je největší prodejnou této koncepce v České republice.

  

Nákupní centrum Europark vás baví

Pirátský dětský svět, který je bezplatný, nabízí zábavu pro děti od 3 do 10 let. Mohou se zde zabavit na skluzavkách, horolezecké stěně, při interaktivních hrách nebo si odpočinout v dětském kině. Nechybí ohraničený koutek plný hraček pro nejmenší děti do 3 let.

Dětská Párty Lollipop splní přání každému oslavenci ve věku od 4 do 10 let. Párty, která se odehrává v oddělené místnosti Pirátského dětského světa, trvá hodinu a půl a děti se zde baví bez rodičů, pod dohledem animátorky.

Divadélko pro děti hraje pravidelně každou neděli v 11, 14 a 16 hodin v pasáži Europarku. Různorodá představení četných divadelních souborů plná pohádek a příběhů jsou mezi dětmi i rodiči velmi oblíbená.

Doprovodné akce pořádá Europark pravidelně pro celé rodiny, pro ženy, děti i celé třídní kolektivy. S velkým zájmem a odezvou se už několik let setkávají zejména letní minigolf a zimní bruslení pod střechou. Časté jsou autogramiády se známými autory a osobnostmi. Nákupní centrum Europark také podporuje různé charitativní projekty, z nichž nejznámější jsou předvánoční Dopisy Ježíškovi.